Çekerek Mutlu Son Gülsün

Çekerek mutlu son uygulaması birçok kategoriye ayrılmaktadır. Ayrıldığı kategoriler kültürden kültüre, ülkeden ülkeye farklılık gösterir.

Çekerek mutlu son masaj

Japonya içerisinde en yaygın yapılan uygulama Shiatsu uygulaması iken Tayland içerisinde Thai uygulamaları tercih edilir. Türkiye içerisinde hamam kese uygulamaları bulunurken İsviçre’de klasik uygulamalar yapılır. Bu uygulamalar farklı yoğunlukta, farklı teknikler ile yapılır.

Çekerek masaj salonları

Ama hepsi insan vücudunu rahatlatır, tıbbi hastalıklara tedavi olarak kullanılır, insan beynini stresten arındırır. Her yerde görülebilecek orta yoğunluktaki uygulama İsveç masaj uygulamasıdır. Çekerek mutlu son . Klasik uygulama olarak da adlandırılabilir. Çünkü sadece bilinen hareketler yapılır ve el ile uygulama gerçekleşir.

Türk- Osmanlı uygulamaları ise daha farklıdır. Sert bir uygulama olmasının yanı sıra temizliği de içeren bir uygulama türüdür. Hamam içerisinde kese yapılırken sert bir şekilde ovma ve ezme hareketleri uygulanır. Bu hareketler ilk günler kişinin vücudunda ağrı yapar. Ancak daha sonra yavaş yavaş bir rahatlama söz konusu olur. Tüm cilt ölü derilerden de arındığı için kişi kendisini fazlası ile canlanmış hisseder. Bu masaj canlılık sunan bir alternatiftir.