Sarıkaya Masaj Elçi̇n

Sarıkaya masaj Kullanılan özel yöntemler ile uygulanan çeşitli basınç ve sürtme hareketleri ile rahatlatılması hedeflenen cilt, kas ve tendonlar üzerinde meydana getiriline eyleme masaj denir. Bu işlemi yapan insanlar genelde parmaklarını ve avuç içlerini kullansalar da ön kol ve dirsek ile uygulanan masaj yöntemleri de mevcuttur. ın içeriğine göre hafif basınç veya derinlemesine basınç teknikleri uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra uygulanan birçok masaj tekniği ve yöntemi vardır.

Sarıkaya mutlu son hamam

Enerji toplamanız ve dinlemeniz amacı ile uygulanan dairesel ovalama hareketleri ve uzun süreli hafif vuruşlar yapılarak yaratılan titreşimlerle uygulanan yönteme İsveç,

Bağ ve kas dokusu hedef alınarak uygulanan yavaş tempolu fakat güçlü vuruşlar yardımı ile uygulanan yönteme derin doku, (Bu yöntem genellikle kaslarda meydana gelen çeşitli yaralanmalar sonucunda iyileşmesi amacı ile uygulanır)

Özellikle spor yapan insanları sakatlanma ve kas yaralanmalarına maruz kalmaktan koruma amacı ile uygulanan ve İsveç masaj yöntemi ile benzerlikleri olan yönteme Spor,

Tetik nokta diye adlandırılan sıkı lif kaslarında fazla zorlanma ve yaralanma sonrasında meydana gelen yaralanmaları iyileştirmek amacı ile uygulanan ve direk sıkı kas liflerine odaklanılan yönteme ise tetik nokta masaj yöntemi denir.