Akdağmadeni Masaj Ege

Akdağmadeni masaj yaptırmanın fiziksel etkileri ve sağlığa sunduğu faydalar artık tartışılmaz bir gerçek. Birçok hastalıkta dahi standart tedavi yöntemlerinin yanında uygulanan ve etkisi kanıtlanmış olan bu yöntem yardımcı tedavi olarak bile uzmanlar tarafından kabul edilmekte. Fakat fiziksel etkilerinin yanı sıra psikolojiye iyi gelen birçok yanı da mevcuttur.

Nefes alma egzersizleri, meditasyon ve yoganın yanında masaj yaptırmanın da insanı ruhen arındırdığı yapılan bazı araştırmalar sonucu ispatlanmıştır.

Akdağmadeni mutlu son hamam

Sağlık alanında çalışma yapan uzmanların görüşüne göre meydana gelen hastalıkların %80 gibi ciddi bir oranı stresten meydana gelmektedir. Solunum sistemi, kas, kardiyovasküler ve merkezi sinir sistemini etkilemekle kalmayan stres, dolaşım sistemini dahi etkileyebilen ciddi bir sorundur. Bunların yanında stres bağışıklık sistemini de etkilediğinden dolayı özellikle mevsim geçişlerinde çok çabuk hasta olmaya, bunun yanında hormonal bazı bozukluklara ve cinsel isteksizliğe neden olduğu araştırmalar sonucunda ispatlanmıştır.

İnsan vücuduna temas etmenin, temas edilen insanda güven duygusunu arttırdığından dolayı rahatlayıp, stresten büyük ölçüde kurtulması ve psikolojik olarak rahatlaması mümkün oluyor.

Akdağmadeni hamam sauna

Düzenli bir şekilde masaj yaptıran insanların, yaptırmayanlara oranla daha stressiz bir hayat yaşadığı ve hastalıklara yakalanma riskinin daha az olduğu yine yapılan birçok araştırma ile saptanmıştır.